Stroke és diszfágia
ÚJ: Alapanyagtípusok és módszerek
ÚJ: Töltött káposzta és zserbó recept
A diszfágia dietoterápiája
Séf videó: a Nutilis sürítőpor alkalmazása
A Nutricia szoros kapcsolatot épített ki a magyarországi neurológus szakorvosokkal és az őket képviselő szakmai szervezetekkel. A nemzetközi fejlesztéseink hazai bevezetésének köszönhetően a magyarországi neurológiai ellátásban részesülő betegek olyan modern, minden hazai- és nemzetközi ajánlásnak megfelelő enterális termékeket és szondatápláláshoz elengedhetetlen orvostechnikai eszközöket, valamint folyadék nyelését megkönnyítő sűrítőport biztosít, amely világszínvonalú ellátást tesz lehetővé a táplálás kapcsán.
- A világon elsőként vezette be a „félrecsatlakozás” és ezáltal a kórházi táplálással kapcsolatos szövődmények elkerülésére kifejlesztett ENFit csatlakozórendszert a biztonságosabb betegellátás érdekében.
- Speciálisan stroke betegek számára kifejlesztett termékeket, amelyek fehérje és energiatartalma a katabolikus anyagcsere igényekhez igazítottan segíti az akut állapot minél előbbi stabilizálódását és segít megelőzni az izomtömegvesztést
- Hazánkban a Nutricia által forgalmazott egyedülálló amilázrezisztens sűrítőpor megkönnyíti az átmeneti vagy tartós nyelési nehezítettségben szenvedő betegek mindennapjait és ezáltal segíti a rehabilitációjukat.
- A különböző szakmai szervezetekkel közösen az országos és regionális rendezvényeken, illetve a Nutricia által szervezett képzéseken a szakorvosokkal és a szakdolgozókkal együtt elméleti és gyakorlati képzés keretében segít a szakemberek aktuális táplálással kapcsolatos ismereteik bővítésében a stroke betegekkel kapcsolatos hazai és nemzetközi iránymutatások alapján.
- Otthonápolásunk folyamatos segítséget nyújt a kórházból hazabocsájtott stroke betegek táplálása kapcsán, hogy minél inkább megkönnyítse a mindennapi életbe történő mihamarabbi visszailleszkedést.
Hivatkozások
1 ESO-Guidelines for Management of Ischaemic Stroke 2008 http://www.congrex-switzerland.com/fileadmin/files/2013/eso-stroke/pdf/ESO08_Guidelines_Original_english.pdf
2 Perry L. Eating and dietary intake in communication-impairedstroke survivors: a cohort study from acute-stage hospital admission to 6 months post-stroke. Clin Nutr. 2004;23:1333-1343.
3 David C. Frankenfield M.S., R.D. *, Christine M. Ashcraft R.D.: Description and prediction of resting metabolic rate after stroke and traumatic brain injury. Nutrition 28 (2012) 906–911.
4 Wirth et al. Experimental & Translational Stroke Medicine 2013, 5:14 http://www.etsmjournal.com/content/5/1/14
5 Guidelines for the Provision and Assessment of Nutrition Support Therapy in the Adult Critically Ill Patient: Society of Critical Care Medicine (SCCM) and American Society for Parenteral and Enteral Nutrition (A.S.P.E.N.) Journal of Parenteral and EnteralNutrition Volume 40 Number 2 February 2016 159–211